نيو نيوز

نيو نيوز

ایجاد وبلاگ رایگان

چگونه خوش اخلاق و خوش برخورد باشيم؟خوش اخلاقي

انسان هاي خوش اخلاق هميشه در بين تمام اقشار جامعه طرفدار بسياري دارند‎

 

انسان هاي خوش اخلاق هميشه در بين تمام اقشار جامعه طرفدار بسياري دارند. در اين مقاله چند را براي خوش اخلاق شدن تان به شما پيشنهاد مي كنيم

 

حتماً در بين اقوام و دوستانتان با آدم‌هاي خوش‌ اهلاق برخورد كرده‎ايد. اين يك قانون نانوشته است كه هر چقدر يك فرد خوش ‎اخلاق‎تر باشد، دوستان بيشتر و روابط بهتري را تجربه خواهد كرد.

 

راهكارهايي براي خوش اخلاقي

 

هميشه لبخند داشته باشيد 

براي اينكه خوش اخلاق شويد، لبخند بزنيد. به خاطر داشته باشيد كه خنده بر لب داشتن شما را فردي خونگرم و صميمي جلوه مي‌دهد. حتي اگر وضع روحي خوبي نداريد باز هم لبخند بزنيد تا انرژي آن را در روند زندگي خودتان و ديگران احساس كنيد.

 

آن ها كينه توز نيستند.

اين افراد كينه اي از ديگران به دل نمي گيرند. در عوض آن ها اشخاصي هستند كه كوچكترين كار خوب شما را تلافي مي كنند. آن ها افرادي رنجوري نيستند و  مهربان هستند و در عوض اين كه بخواهند شرايط را بدتري كنند و يا به ديگران لطمه بزنند، به فكر پيدا كردن راهي براي بهتر كردن شرايط هستند.

 

آن ها با ملاحظه هستند.

اين افرا نسبت به كاري كه مي كنند و يا حرفي كه مي زنند با دقت و وسواس هستند. اين افراد دروغ گو نيستند و  براي ناراحت كردن طرف مقابلشان دنبال يك چيز منفي نمي گردند. آن ها مي خواهند كه همه افرادي كه در اطرافشان هستند احساس خوشحالي داشته باشند. آن ها دوست  ندارد كه به خاطر رفتارشان سايرين لطمه اي ببينند و يا خجالت زده و يا دست و پاچه شوند. به اين ترتيب، آنها مراقبت رفتارشان هستند و جاي اين كه سعي كنند فردي پرخاشگر و يا غمگين باشند، سعي مي كنند تا مهربان و دوست داشتني باشند.

 

كلمات منفي را دور بريزيد

فهرستي از كلمات منفي را كه گاهي ناخودآگاه به زبانتان مي‌آيد، تهيه كنيد و با  خودتان عهد ببنديد كه هر هفته يك يا چند مورد از آن‌ها را كنار بگذاريد.

 

فرد خوش اخلاق

براي اينكه خوش اخلاق شويد، لبخند بزنيد‎

 

معرف خودتان باشيد 

افراد خوش خلق تمايل زيادي براي برقراري ارتباط با افراد جديد دارند. پس اگر در جمعي ناشناس و تازه قرار گرفتيد، خودتان را معرفي كنيد و بگوييد كه هستيد. اگر مكالمه را شروع كنيد افراد مقابل شما هم به ادامه آن كمك خواهند كرد.

 

تمرين صبر كنيد

براي خوش‌خلق‌تر شدن نياز داريد كه بتوانيد با آدم‌هاي مختلف كنار بياييد. به اين مهارت مدارا  مي‌گويند و لازمه مدارا هم صبر است.

منبع:

https://www.beytoote.com/psychology/zendegi-behtar/good7-humored-people.html

ادامهـ مطلبـ
| ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۲:۰۲ | رضا
،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

جستجوگر

آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 75
بازديد ديروز : 186
بازديد كل : 18333

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان