نيو نيوز

نيو نيوز

ایجاد وبلاگ رایگان

قدرت يادگيري دخترها بيشتر است پسرها؟

آيا دختران قدرت بيشتري براي يادگيري دارند يا پسران؟

تفاوت هاي جسمي در رشد مغز يك دختر و پسر وجود دارد. اما محققان هنوز فكر مي كنند كه اين تفاوت چه تاثيري بر رفتار ، شخصيت و غيره دارد. آنها نمي فهميدند. مثلا؛ دانشمندان مي گويند ناحيه اي از مغز وجود دارد كه پسران را به سمت دستگاه هاي تلفن همراه و دختران را براي آموزش آنها جذب مي كند. البته اين موضوعات هنوز مشخص نشده است.

قدرت يادگيري دخترها بيشتر است پسرها؟

تفاوت هاي زيادي بين آموزش و رشد مغزي دختران و پسران وجود دارد. كودكان به رفتار والدين توجه مي كنند و هنگامي كه نقشي يكسان ايفا مي كنند والدين همجنس خود را انتخاب مي كنند ، بنابراين در نقش دختران ، مادران و پسران كار پدر را انتخاب مي كنند.

يك روانشناس گفت: “دختران مانند بچه هاي خاله و عروسك به بازي مي روند ، اما پسران ترجيح مي دهند با اسلحه و ماشين بازي كنند.”
تفاوت يادگيري دختر و پسر
قدرت يادگيري دختران و پسران
وي اظهار داشت: دختران در مقايسه با پسران به طور عيني و با جزئيات به مسائل و موارد نگاه مي كنند ، به عنوان مثال دختران مسائل رياضي را به صورت رسمي ياد مي گيرند اما پسران به طور كلي با مشكلات روبرو هستند.

تفاوت هاي دختران و پسران را كاوش كنيد

اين روانشناس با اشاره به اضطراب دانش آموزان گفت: دانشجويان دختر با صحبت با دوستان و خانواده ابراز نگراني مي كنند اما پسران با فعاليت بدني اين شرايط را تخليه مي كنند.

قدرت يادگيري دخترها بيشتر است پسرها؟

وي در مورد مسئوليت دختران گفت: دختران مسئوليت خود را در هر حالت روحي ، استرس ، شكست و نظم به تعويق نمي اندازند ، بلكه پسران با اولين استرس و اضطراب ، به دليل فشار زياد و درگيري شديد با چيزي كه ذهن آنها را نگران مي كند ، به تعويق مي اندازند. ” آنها مسئوليت هاي خود را فراموش مي كنند.

وي با بيان اينكه “تفاوت بين مغز بر يادگيري تأثير مي گذارد” ، افزود: در مغز دختران ، نيمكره چپ و راست به هم متصل هستند ، اما در مغز پسران ، اين دو نيمكره اشتراك چنداني ندارند.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ | ۰۲:۵۰:۱۸ | رضا
،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

جستجوگر

آمار

افراد آنلاين : 2
بازديد امروز : 81
بازديد ديروز : 186
بازديد كل : 18339

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان